A Dzie Wszystkich 安i皻ych

Dzie Wszystkich 安i皻ych

Dzie Wszystkich 安i皻ych, a nast瘼nie Zaduszki to dni pami璚i o tych, którzy ju odeszli, których ju nie ma w鈔ód nas, a zapalane  znicze to symbol naszej pami璚i o Nich. W tych dniach wi瘯szo嗆 z nas odwiedza groby bliskich. Ludzie odwiedzaj cmentarze, aby ozdobi groby kwiatami, zapali znicze i pomodli si w intencji swoich zmar造ch.

Nasi wolontariusze pami皻ali o tych ,o których by mo瞠 juz nikt nie pami皻a lub ju nie maj nikogo bliskiego w鈔ód 篡wych. Zapalaj帷 tradycyjny znicz , pami皻aj o tych, którzy juz odeszli. W tym roku wolontariusze odwiedzili groby na Cmentarzu Farnym, nie zapominaj帷 o grobie patronki naszej szko造       dr Irenie Biaównie.

Zdj璚ie 1  Zdj璚ie 2  Zdj璚ie 3  Zdj璚ie 4  Zdj璚ie 5  Zdj璚ie 6  Zdj璚ie 7

"安i皻o Zmar造ch"

Bechler H.

Na cmentarzu p這myki z這te
 i groby w chryzantemach.
 Ludzie przyszli tu z my郵 o tych,
 których ju nie ma.

Wspominaj drogie imiona,
 zas豉niaj lampki przed wiatrem,
 dla tych bliskich wie鎍e zielone
 i bukiety jesienne pe軟e kwiatów.

25-11-2013 16:54:01

A Nasz patron - dr Irena Bia堯wna

"Irena Biaówna”

Delikatnie zszywa mi ran.

Boli, ale jej palce s jak dotkni璚ie motyla.

Kobieta u鄉iecha si do mnie.

Zaczyna rozmow.

O czym?

O tym, 瞠 kocha dzieci.

Mo瞠 je tuli wiek ca造.

Tak瞠 o tym, 瞠 by豉 w obozie.

Jako jeniec, bita i upokarzana.

疾 ma na imi Irena.

Doktor Irena Biaówna.

Karina Ostaszewska
wi璚ej informacji o dr Irenie Biaównie w specjalnym wydaniu
"GimSówki"

» tutaj

26-02-2013 10:27:53

A 5 czerwca 2012r. - WIELKIE 名I邛O SZKOΧ

W dniu 5 czerwca 2012 roku w Zespole Szkó Nr 4 w Bia造mstoku przy ul. Dojlidy Górne 48 uroczy軼ie obchodzono 50-lecie Szko造 Podstawowej Nr 52 wchodz帷ej wraz z Publicznym Gimnazjum Nr 31 w sk豉d zespo逝.

Obchodom tej uroczysto軼i towarzyszy這 nadanie szko這m imienia dr I. Biaówny i oddanie do u篡tku nowo powsta貫j sali gimnastycznej wraz z kompleksem boisk. Obchody uroczysto軼i rozpocz窸y si od nabo瞠雟tw w lokalnej cerkwi i ko軼iele, w których wzi瘭i udzia nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Po nabo瞠雟twach rozpocz窸a si uroczysto嗆 na terenie Zespo逝 Szkó Nr 4. Zaszczyci這 nas swoj obecno軼i wielu znamienitych go軼i: przedstawiciele w豉dz miejskich i ko軼ielnych, a tak瞠 emerytowani dyrektorzy i nauczyciele naszej szko造.

Uroczysto嗆 zainaugurowa這 od酥iewanie hymnu, wprowadzenie sztandaru i przemówienie Pani Dyrektor Anny Rogowskiej. Nast瘼nie jedna z uczennic przybli篡豉 wszystkim zebranym posta patronki dr I. Biaówny. Potem nast徙i這 uroczyste wr璚zenie przez pana Kazimierza Dudzi雟kiego aktu nadania imienia obu szko這m (Szkole Podstawowej nr 52 i Publicznemu Gimnazjum nr 31) zgodnie z Uchwa陰 Rady Miejskiej Bia貫gostoku. Nast瘼nie przybyli biskupi po鈍i璚ili sztandar, który zosta przekazany Pani Dyrektor. W dalszej cz窷ci wydelegowani nauczyciele, rodzice i uczniowie z這篡li uroczyste 郵ubowanie.

Kolejn cz窷ci uroczysto軼i by這 uhonorowanie osób najbardziej zas逝穎nych dla naszej szko造. Osoby te otrzyma造 symboliczne anio造 oraz statuetki „Z這te serce Ireny”. Oficjalna cz窷 uroczysto軼i zako鎍zy豉 si cz窷ci artystyczn pt. „Wszystkie dzieci nasze s”. Przygotowali j nauczyciele naszej szko造 wraz ze swoimi uczniami.

5 czerwca 2012 r. to data, która na d逝go zostanie w naszej pami璚i jako dzie szczególny dla ca貫j spo貫czno軼i Zespo逝 Szkó nr 4 w Bia造mstoku.

20-02-2013 12:22:03